pic

menumenumenumenumenumenumenumenu

menumenumenumenumenu

O nás

Historie aljašských malamutů Shamanrock začíná v roce 1989. Tehdy se v chovatelské stanici manželů Loužilových narodil náš první pes Argus Nordic. Matkou Arguse byla Perla Lonica di Latina importována spolu se svými sourozenci z Itálie. Jeho otec ICh.Elukka del Monte patřil v té době k výstavně nejúspěšnějším malamutům. Splňoval dokonce i zkoušky z výkonu.


Majitelkou Eluky byla p.Stáňa Bogdanová, díky níž se náš do té doby poklidný život změnil v doslova výstavní maraton. Byli měsíce, kdy jsme se zúčastnili i 6 výstav na různých místech Evropy. Byla to krásná doba poznávání nových míst, nových přátel a my jsme definitivně propadli kynologii (Díky, Stáňo!).


Kdo se jednou rozhodne pro seveřana časem zjistí, "že jeden je málo". A tak jsme se začali poohlížet po fence. Naše představy o ní byly naprosto konkrétní. Věděli jsme, že chceme fenku výstavního typu s dobrým původem.


V září roku 1990 jsme si domů přivezli Conny na Hořence. Fenku, která zcela splňovala naše představy. Svým okouzlujícím exteriérem, krásným pohybem a přátelskou povahou doslova okouzlila spoustu rozhodčích. Chovatele aljašských malamutů zcela jistě zaujme její rodokmen. Matkou Conny byla My Favourite Bijou (viz foto) pocházející z velice uznávané chovatelské stanice Cold Valley´s p. Chris Jannelli (Belgie). Otcem Conny byl Xefaluk Ipuk di Latina importovaný z Itálie. Tito jedinci dali základ naší chovatelské stanici.
Velký Dík za tyto importy patří p.Ing.Haně Petrusové.

První vrh se v naší chovatelské stanici narodil v roce 1992. V té době se naše chovatelská stanice jmenovala MONTEGO. Pod tímto názvem jsme odchovali 3 vrhy všechny po fence Conny. Naše další odchovy jsou registrovány pod názvem SHAMANROCK. Ke změně jsme byli nuceni v roce 1995. Tehdy bylo zjištěno, že Český svaz chovatelů nezasílal názvy chovatelských stanic k mezinárodnímu registru do Belgie. Vedl se pouze národní registr. Jméno Montego tak bylo mezitím zaregistrováno italským chovatelem. Byli jsme tedy nuceni zaregistrovat náš chov pod jiným názvem.


Conny neodchovala mnoho štěňat, ale o to byli její potomci kvalitnější. Každý její vrh nám dělal čest. Také její dcery jsou skvělými matkami. Conny nám tak po sobě zanechala odkaz v podobě exteriérově vynikajících dcer a synů ,ale i vnuků a vnuček..

Z obou zahraničních krytí dala Conny chovatelsky velice významné potomky.
Otcem našeho prvního zahraničního krytí byl ICh.Ch.WW.Storm Kloud´s Ccyrus Rex Valae (linie Storm Kloud),jehož majitelka p.Chris Janneli tehdy sama projevila zájem o štěňata po Conny,a proto nám krytí svým psem nabídla.Z tohoto spojení se narodil pes ICh.MultiCh.Believe in the Win of Montego ,,Bill´´, a feny WJW.Ch.Blessed Love of Montego a Ch.Broken Heart of Montego ,,Nana´´ . Potomci z tohoto spojení vynikali kromě exteriéru výborným pohybem a skvělým charakterem.

Otcem posledního vrhu Conny byl ICh.Ch.Cold Valley´s Quot Erat ,,Kinuk´´ (linie Nanukes ). Jediná fena z tohoto spojení Colorspin of Montego ,,Betty´´ nebyla nikdy vystavována ,ale je možno ji vidět na fotkách v rubrice ,,naše feny´´. Dva psi z tohoto vrhu jsou otci úspěšných štěňat.Jsou to Ch.CV Tender Shadow of Montego ,,Shadow´´ a BIS.Ch.CV First Choice of Montego .

Za oba tyto vrhy děkujeme pani Chris Janneli - Cold Valley´s kennel !

V dalších letech se jako velice dobré rozhodnutí ukázalo spojení ICh.CH.WJW.Blessed Love of Montego s Ch.Can.Kipmik´s Gong My Way ,,Taku´´. Tohoto psa importovala z Kanady naše kamarádka Joanna Lesinska (Forti Fortuna kennel -Polsko ). Taku pochází z významné kanadské chovatelské stanice.Jeho vynikající původ dával předpoklad dobrým odchovům. Je překvapující,že byl tak málo využíván v chovu.
Ve spojení s naší Nanou (Blessed Love of Montego) dal zatím nejúspěšnější vrh v historii našeho chovu.Ve vrhu se narodilo 8 štěńat,zde jsou nejúspěšnější z nich:

Pes - Fire Bird Shamanrock – splněny podmínky pro šampióna ČR.


Fena – First Lady Shamanrock – Šampiónka ČR,SR,HU,A ,Interšampiónka,mnohonásobná Klubová šampionka,Český šampion šampionů 2001.Poděkování za výbornou prezentaci ,,Lady´´ patří manž.Lysákovým (Inditarod kennel).


Fena – Favorite Bijou Shamanrock – šampionka ČR,BIH,Interšampionka,Mistryně ČR ve weight pullingu,BOB od rozhodčí Sharon Weston (USA),mnohonásobná BISS a BIS.


Fena – For Your Love Shamanrock – Junior šampionka ČR,šampionka ČR,Klubová vítězka
Poděkování za výbornou prezentaci Benny patří manž.Fišerovým (Goddess kennel).

V roce 1999 jsme kontaktovali významnou belgickou chovatelku pani Nicol Herman (Antartic Explorer kennel).Okouzlil nás její ,,Smokey´´ pes ICh.Ch.B.CZ.Moon Song´s Captain Moon Ray,kterého importovala z USA.Dodnes jsme ji vděčni za jeji ochotu zapůjčit Smokeyho do naší chovatelské stanice.Byl velkým přínosem pro náš chov a především pro chov aljašských malamutů v Čechách.
Jeho neúspěšnějším potomkem je fena Ice Puppy Shamanrock – Interšampionka,Šampionka ČR,SR ,Evropská vítězka a BOB 2005,BIG a BOB (rozhodčí pani B.Brooks –USA) a pes ICh.MultiCh.Buffalo Bill Inditarod.

Za ty roky chovu aljašských malamutů nám pomohlo radou a poskytnutím informací mnoho chovatelů.Některé jsme již zmínili v tomto textu.


Zvláštní poděkování ,bychom chtěli věnovat :

- paní Nicol Herman a panu Ericu Vanpreat (Antartic Explorer kennel). ,, Nicol a Ericu děkujeme za nebývalou ochotu ,kdykoliv pomoci radou a za důvěru ,kterou jste v nás vložili !´´

- výborné chovatelce a handlerce pani Gabrielle Lovati (Grandes Jorasses Kennel).,,Gabriello,díky za ochotu věnovat nám čas a informace o profesionální úpravě malamutů !´´

- talentované chovatelce paní Patricii Andres. ,,Patri,díky čas,který jsme mohli strávit s tvým chlapcem Guiskym !Nikdy předtím jsme nepoznali malamuta s tak úžasnou povahou ! Díky za tvé přátelství a důvěru v nás ! ´´


Rádi bychom poděkovali všem majitelům námi odchovaných malamutů. Děkujeme za péči a lásku ,kterou jim věnují. Děkujeme jim za reprezentaci chovu Shamanrock. Také díky jejich zápalu pro věc je dnes chovatelská stanice Shamanrock uznávaným chovem a jistou garancí kvality.


A v neposlední řadě je na místě poděkovat i těm ,kteří o nás čas od času (nejčastěji v době většího výstavního ,či chovatelského úspěchu) šíří ,,zaručené zprávy´´. Myslíme tuto větu naprosto upřímně. Nebýt totiž těchto ,,hlasatelů´´ nebyly by možná naše úspěchy takové. Jsou tak trochu naším ,,hnacím motorem´´.

 
zapati